Haber

Fatih Erbakan: Müfredat değiştirilecek, eğitim sistemi ahireti öncelikli nesiller yetiştirecek

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’da değişiklik tartışmasıyla gündeme gelen Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim öncesi Konya’da açıklamalarda bulundu.

“ALLAH KORKUSUYLA NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Eğitim sistemini değiştireceklerini belirten Erbakan; “Ailemize sahip çıkmamız lazım. Gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Milli Eğitim müfredatı milli ve manevi bedeli ön planda tutulacak. Erbakan hocamızın ifadesiyle 4 Helal, 5’in 4’ten büyük olduğunu öğrettiği kadar, 5 haramdan daha büyük ve daha değerlidir” dedi. “Bir eğitim sistemi benimsenecek. Eğitim sistemi önceliği ahirette olan nesiller yetiştirecek. Allah’tan korkan nesiller yetiştirecek. Maddiyatçı değil, maneviyatlı, öz disipline dayalı nesiller yetiştirecek.”

“Medyada ahlaki düzeni bozan yayınlar iyileştirilecek”

Medyada değişiklik yapacaklarını ifade eden Erbakan, ”Sadece eğitim yetmez, medyadaki ahlak sistemini bozan yayınlar da ıslah edilmelidir. Medyayı değerlerimize, kültürümüze, tarihimize ve aile yapımıza uygun yayın yapmalıyız. Çünkü medya yeni kuşakların gençleri üzerinde çok etkili. Bu da önce ahlak ve maneviyat mottosuyla ıslah edilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu